U malucha na talerzu

 U malucha na talerzu

Zdrowa dieta dla niemowląt

wydanie zaktualizowane
Marta Jas-Baran i Tamara Chorążyczewska

Książka u malucha na talerzu to zbiór przepisów, rad i wskazówek dotyczących żywienia dziecka od urodzenia, aż do skończenia pierwszego roku życia. Dzięki tej książce poznamy zasady wprowadzania nowych produktów do diety dziecka. Dowiemy się w jakiej kolejności i w jakich orientacyjnych wielkościach powinniśmy podawać je maluchom. Książka zawiera ponad 100 pysznych przepisów podzielonych ze względu na wiek i kategorie posiłków. Każdy przepis jest dokładnie opisany wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi np. propozycji podania czy możliwości wystąpienia alergii na dany produkt i sposób jego zastąpienia. Przepisy wzbogacone są również pięknymi zdjęciami posiłków. Na początku książki znajdziemy kilka ważnych pytań i odpowiedzi, które każdy rodzic powinien znać, na końcu natomiast zostały umieszczone tabele żywieniowe, które w przejrzysty sposób przedstawiają schemat rozszerzania diety niemowląt. Jest też miejsce na nasze osobiste notatki.

            Książka jest bardzo estetycznie i przejrzyście wydana. Wszystko jest uporządkowane i zawiera mnóstwo niezbędnych informacji, odpowiedzi na pytania, które nurtują rodzica każdego niemowlaka. Przepisy są ciekawe i urozmaicone.

            Osobiście pomimo, że nie jestem świeżo upieczoną mamą tylko mam już jakieś w tym doświadczenie, ponieważ moja latorośl ma już prawie 5 lat, a drugie jest w drodze, to na pewno skorzystam z tej książki. Wiem, że będzie bardzo przydatna przy mojej drugiej kruszynce. I szczerze polecam tą pozycję zarówno pierworódką jak i doświadczonym mamusią. Pysznych i zdrowych przepisów nigdy za wiele. Dieta każdego z nas powinna być zdrowa smaczna i urozmaicona, a nawyki żywieniowe kształtujemy od najmłodszych lat. Nie zapominajmy o tym.

The following two tabs change content below.

monika133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook