Konkurs na żonę – Beata Majewska

Konkurs na żonę

Beata Majewska (Augusta Docher)

„Konkurs na żonę” to ciekawa, piękna i wzruszająca powieść o miłości, która nigdy miała się nie pojawić, o miłości z zaskoczenia. A początkiem wszystkiego był testament. Ona młoda studentka pochodząca ze wsi. Skromna, nieobyta w wielkim świecie, niezwykle naiwna, ale również zaradna i mądra, czuła i wyjątkowa. On bardzo przystojny i nieco zgorzkniały biznesmen z perspektywami na przyszłość, prowadzący własny biznes i mogący przebierać w kobietach jak w rękawiczkach. Co połączy tych dwoje, co sprawi, że ich drogi się zejdą i czy będzie to miłość prawdziwa, obustronna, czy dla Hugona to czysty interes? Czy skromna i niedoświadczona dziewczyna ze wsi rozkruszy lód w sercu mężczyzny?

            Bohater i jego przyjaciel Adam wymyślają plan pod kryptonimem ŻONA, by spełnić specjalne warunki testamentu zmarłego wuja Hugona i otrzymać cały majątek . W ten sposób Łucja spotyka na swojej drodze miłość swojego życia, tylko czy odwzajemnioną? On cały czas broni się przed sobą samym nie pozwalając swoim uczuciom swobodnie zawładnąć jego sercem. Dla niego to jedynie plan do wykonania. Wydaje mu się. że jest w stanie oprzeć się wdziękom i wspaniałemu usposobieniu Łucji. Dziewczyna jest dla niego niezwykle dziecinna, bardzo dużo mówi i irytuje jej styl bycia, do czasu… Kiedy sprawy nabierają tempa mężczyzna nie zauważa kiedy Łucja staję się dla niego kimś ważnym i wyjątkowym, a jej wady stają się jej atutami. Niestety, gdy Hugo jest bliski osiągnięcia zamierzonego celu prawda wychodzi na jaw, ktoś życzliwy wysyła list do jego przyszłej żony, dziewczyna jest zdruzgotana, zrywa zaręczyny i traci chęć życia. Jedyne co dla niej teraz ważne, to dziecko, które nosi pod sercem. Dopiero wtedy, gdy Hugo stracił Łucję uświadamia sobie jak wiele dla niego znaczy, ona i ich przyszłe dziecko, tylko czy nie jest za późno?

            Tego niestety nie dowiemy się z tej części. Natomiast istnieje światełko w tunelu. Ja już z niecierpliwością czekam na moment, gdy będę trzymać w rękach kontynuację przygód Hugona i Łucji. Jestem ciekawa jak potoczą się ich losy. Książkę polecam, czyta się ją bardzo miło i przyjemnie, a piękne emocje pobudzają wyobraźnię. Na uwagę zasługuje również subtelna i delikatna okładka, która przyciąga wzrok, a piękna kokardka, mnie osobiście wręcz zauroczyła!

The following two tabs change content below.

monika133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook