Uratuj mnie – Anna Bellon.

Uratuj mnie

Anna Bellon

            Uratuj mnie to pierwsza część cyklu The Last Regret. Bohaterowie książki to nastolatkowe, którzy pomimo swojego młodego wieku muszą dojrzeć w bardzo szybkim tempie. Życie bowiem ich nie oszczędza.

Maia przeżywa ogromną tragedię – śmierć brata. Dla niej świat właśnie wtedy przestaje mieć znaczenie. Ucieka od ludzi, nie chce na nowo zaufać i okazać komuś swoje uczucia, boi się kolejnej straty i cierpienia. Wybiera odosobnienie i samotność. Z przebojowej, za sprawą brata dziewczyny, po jego śmierci staje się dziwadłem, obiektem szyderstw i nienaturalnego współczucia.

Kyler to druga pierwszoplanowa postać. Młody chłopak, który cierpi wewnętrznie, ze względu na brak zrozumienia ze strony ojca, jest przez niego gnębiony i wyśmiewany. Nie toleruje jego osobowości i stylu bycia. Ojciec go po prostu nienawidzi. Jest jeszcze mama Kylera, która znosi wszystkie udręki ze strony męża tylko dla syna, który robi dokładanie to samo dla swojej matki. Tak kręci się błędne koło, w którym oczywiście ster trzyma ojciec. Ciągłe przeprowadzki ze względu na jego karierę zawodową  to kolejny powód , przez który Kyler nie jest szczęśliwy. Do czasu… kolejna przeprowadzka, tym razem do Pittsburgha, nowy dom, nowa szkoła, a co za tym idzie znajomi są jednak dla chłopaka zbawienne. Tutaj z upływem czasu zrozumie, że znalazł swoje miejsce na ziemi, przyjaciół i osobę, bez której nie wyobraża sobie życia.

            Tych dwoje połączy nierozerwalna więź zrozumienia i chęci pomocy. Maia – cierpiąca i odrzucająca wszystkich dookoła ulega Kylerowi. Jego upór, a zarazem delikatność i subtelność w dążeniu do celu dają zadowalające skutki. Maia powoli zaczyna się otwierać i ufać Kylerowi. Ten natomiast jest dla niej ogromnym wsparciem, bez którego dziewczyna nie potrafiłaby sobie poradzić. Los sprawił, że dwoje skrzywdzonych ludzi ratuje siebie nawzajem i pozwala być szczęśliwymi, pomimo trudności jakie napotykają na swojej drodze. Tych dwoje połączy jednak nie tylko przyjaźń, a w rezultacie miłość. Jest jeszcze muzyka, która ułatwia im przetrwanie ciężkich chwil, która pozwala oderwać się otaczających problemów. W końcu muzyka dla nich i ich przyjaciół staje się sposobem na życie.

            Historia opowiada o przyjaźni i miłości, dzięki której niemożliwe staje się możliwe. Problemy, które jeszcze nie dawno wydawały się nie do ogarnięcia, okazują się jednak możliwe do zniwelowania. Pokazane są piękne uczucia wsparcia i zrozumienia, bez którego żadne z nich nie dałoby rady przetrwać tragedii jakie ich dotykają. Pomimo młodego wieku, obydwoje są bardzo dojrzali i doświadczeni przez życie.

            Książkę serdecznie polecam. Osobiście bardzo przypadła mi do gustu. Uczucia, które chciała przekazać autorka chwytają za serce i pozwalają na chwilę refleksji. Cała historia wciąga i pozwala całkowicie dać się pochłonąć.

The following two tabs change content below.

monika133

2 przemyślenia na temat “Uratuj mnie – Anna Bellon.”

    1. monika133 pisze:

      Dziękuję i zapraszam częściej ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook