Sekrety Księżniczki Jean Sasson

Witamy, dość długo nas tu nie było. Wszystko ze względu na zamieszanie związane z 1 września i pójściem do przedszkola Julci. Na szczęście było, tak jak myślałam. Moja córcia jest mądrą dziewczynką i poradziłyśmy sobie z rozpoczęciem przygody przedszkolaka całkiem nieźle. Mogłabym powiedzieć wręcz doskonale, ale… oczywiści zaczęły się choróbska :/ No nic to historia na osobny wpis, który pojawi się niedługo, a w nim moje przemyślenia i to jak poradziłyśmy sobie rozpocząć przedszkole bez ani jednej łezki.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę Sekrety Księżniczki.


Sekrety Księżniczki

Jean Sasson

 

            Saudyjska księżniczka Sułtana Al Su’ud w książce Sekrety Księżniczki otwarcie opowiada o realiach życia w Jej rodzimym kraju oraz innych, w których kobiety nie są traktowani na równi z mężczyznami.

            Sułtana ujawnia wiele faktów, które szokują, bądź zadziwiają. Znajdziemy tam historie kobiet oblewanych kwasem, gwałconych i młodych dziewczynek, które w wieku 8 lat wydawane są za mąż. Księżniczka i jej rodzina próbują walczyć z takimi incydentami, niestety nie jest to łatwe. Swój ogromny majątek przeznaczają na pomoc innym. Ze względu na swoje pochodzenie oraz oczywiście ograniczenia czasowego i psychicznego jednego człowieka, nie są w stanie osobiście wiele zdziałać. Przekazują, więc pomoc finansową i wsparcie duchowe innym osobom chętnym wesprzeć potrzebujących. Poprawa sytuacji ludzi nie jest tylko nakierowana na pomoc finansową. Księżniczka Sułtana z rodziną i przyjaciółmi chce także dokonać zmian w systemie politycznym kraju. W książce zobaczymy również jak wyglądają relacje w saudyjskiej rodzinie, jakie wartości i tradycje sobie przekazują. Książka przybliża realne życie i wartości religijne saudyjskich ludzi. Jest ciekawa i intrygująca.

            Osobiście najbardziej przeraza mnie fakt, że to ludzie ludziom taki gotują los, pomijam religie i wyznawane wartości, ponieważ nie mnie to oceniać. Jednak smutny jest fakt, że tak wiele ludzi cierpi przez drugiego człowieka. Podoba mi się natomiast relacja rodzinna panująca w rodzie Al. Su’ud. Począwszy od monogamii związku księżniczki i jej męża Karima, co w świecie muzułmanów jest zazwyczaj rzadkie. Po szacunek do rodziców i wyznawane wartości. Zaczynając czytać tą książkę byłam świadoma, że będzie zawierać wiele szokujących faktów, ale nie to mnie najbardziej interesowało, chciałam dowiedzieć się jak od wewnątrz wygląda życie saudyjskich ludzi, jakie wartości sobie przekazują oraz jak szanują swoją religie. I to w tej książce znalazłam. Polecam pozycję właśnie tym, którzy podobnie jak ja nie wgłębiają się w religię tego kraju, ale interesują ich zależności i stosunki międzyludzkie panujące w tamtym świecie.

The following two tabs change content below.

monika133

Jedno przemyślenie na temat “Sekrety Księżniczki Jean Sasson”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook