Coś dla przyszłych przedszkolaków!

 

Witam Was, witam. U nas ospa :( Niestety. Na szczęście już jest coraz lepiej. Przynajmniej mamy to już z głowy. Tak czy siak córcia musiałaby przejść to choróbsko, a zapewne byłoby to nieuniknione po pójściu do przedszkola.

Córcia od września zaczyna swoją przygodę przedszkolaka. Czy są tu jacyś rodzice przyszłych przedszkolaków? Jeżeli tak, to mam dla Was fajną pozycję, dla Was i waszych dzieciaczków!

Adaś i Ola zapraszają do przedszkola

Katarzyna Siedlanowska

 

„Adaś i Ola zapraszają do przedszkola” wydawnictwa NIKO to pozycja dla każdego przyszłego przedszkolaka. Pozwoli oswoić się z tematyką przedszkola. Dziecko dowiaduje się co to właściwie jest, co się w nim znajduje i jak wygląda dzień w przedszkolu. W sposób ciekawy i zachęcający do zabawy dziecko poznaje zwyczaje tam panujące. Pomaga zrozumieć mu sens instytucji i zachęca do pozytywnego odbioru. Takie poznanie panujących zasad jeszcze przed rozpoczęciem prawdziwej przygody przedszkolaka, pozwoli na szybszą i łagodniejszą klimatyzację. Przedszkole nie będzie już dziwnym miejscem pełnym nierozumianych zasad i obyczajów, kiedy dziecko pozna je wcześniej w domowym zaciszu. Wiadomo, że to co nam znane jest mniej straszne.

W książce znajdziemy mnóstwo zadań do rozwiązywania, kolorowania i rysowania oraz ponad 100 naklejek do przyklejania. Poza nauką jest też zabawa! Dziecko rozwiązując zawarte zadania pozna np. panią wiosnę i różne święta, które uroczyście celebrowane są w przedszkolach jak dzień dziadka i babci, mamy i taty itp.

Jest to świetna pozycja, by zacząć przygotowywać przyszłego przedszkolaka do przygody, która czeka tuż za rogiem. Zachęcam Was drodzy rodzice byście jak najwięcej rozmawiali ze swoimi dziećmi i opowiadali co będą robić w przedszkolu, jak będzie wyglądał ich dzień. Sama właśnie jestem w takiej sytuacji, córcia idzie od września do przedszkola  i chociaż wewnętrznie obawiam się jak damy radę ona i ja (tak, tak dla mnie to będzie ciężkie przeżycie) staram się jednak nie okazywać tego córce. Opowiadać o przedszkolu tylko w pozytywach, chociaż nie ukrywam, że mnie tam nie będzie. Chcę przygotować ją na to przeżycie. Na razie chce iść do przedszkola i nie może się doczekać, ale jak będzie w rzeczywistości dopiero czas pokaże. Na pewno się z Wami tym podzielę i mam nadzieję, że będę mogła chwalić się jak łatwo nam poszło. Chciałabym.

Zabawy edukacyjne Bawię się i uczę

Kolejna ciekawa i rozwijająca pozycja wydawnictwa NIKO. Mnóstwo rysunków do kolorowania i zadań do rozwiązywania. Połącz w pary, rysuj po śladzie, wskaż odpowiednie cienie, znajdź różnice i wiele, wiele innych. Ta książka zajmie wasze dzieci na długo i pozwoli rozwijać się nie tylko grafomotorycznie ale i intelektualnie. To kolejna pozycja, która pozwoli łatwiej wejść dziecku w świat nauki i zabawy jaki czeka na nich w przedszkolu. Rozwinie ich koncentracje, zdolności manualne i logicznego myślenia.

Koloruję świat

Małgorzata Podleśna

Koloruję świat genialna pozycja dla przedszkolaków. Niezwykle ciekawa i rozwijająca książka. Dzięki niej dziecko rozwinie swoje zdolności między innymi takie jak: grafomotoryka, wnioskowanie, odwzorowanie, porównywanie wielkości, wyrażanie emocji, spostrzegawczość, klasyfikowanie.

Pozna kolory i kierunki, pojęcia duży – mały, nad – pod i wiele, wiele innych niezbędnych umiejętności. Zadania są bardzo zróżnicowane i ciekawe oraz graficznie interesujące. Fajnym elementem dla rodzica jest określenie, przy każdym zadaniu czemu służy, czyli jakie umiejętności rozwija.

Córcia już próbuje swoich sił :)

The following two tabs change content below.

monika133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook