Daleko od brzegu – Pewnego razu w Nibylandii – Kiki Thorpe


Pewnego razu w Nibylandii Daleko od brzegu.

Kiki Thorpe, ilustracje Jana Christy

Daleko od brzegu jest jedną z części serii Pewnego razu w Nibylandii. To magiczna historia czterech dziewczynek, które wkraczają w świat wróżek, do niezwyklej krainy Nibylandii, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Kate, Lilli, Gabi i Mia to przyjaciółki, które pewnego dnia odkryły sposób jak przedostać się do tego baśniowego świata, teraz po raz kolejny odwiedzają Przystań Elfów. Spotykają tam swoje znajome, malutkie wróżki: Dzwoneczka, Jelonkę i Mgiełkę. W trakcie odwiedzin jedna z dziewczynek Kate dostrzega siedzącego na drzewie chłopca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Po rozmowie z wróżkami, dowiaduje się, że był to Piotruś Pan – szef Zaginionych Chłopców. Dzwoneczek opowiada jak niezwykłym chłopcem jest owy Piotruś. Przyjaciółki chcą poznać go jak najszybciej. Tak właśnie zaczyna się niezwykła przygoda.

Jest to książka przeznaczona dla młodych dam powyżej sześciu lat, która pobudza wyobraźnię i przenosi czytelniczki do odległej krainy magii. Która z dziewczynek nie chciałaby spotkać małej wróżki, bądź za pomocą magii nauczyć się latać, tak jak bohaterki książki? Oprócz samej fabuły książka ma też głębszy sens. Pokazuje, że nie najważniejsza jest sama przygoda i zabawa. To przyjaciele powinni stać na pierwszym miejscu, to oni są wartością, o która warto dbać i nie powinno się ich opuszczać tylko dla własnej przyjemności. Książka na pewno spodoba się młodym czytelniczkom, które uwielbiają magiczny świat, wróżki i posiadają bujną wyobraźnię. Do tego jest pouczająca. Nic więcej dobrej książce nie potrzeba.

The following two tabs change content below.

monika133

2 przemyślenia na temat “Daleko od brzegu – Pewnego razu w Nibylandii – Kiki Thorpe”

  1. Najlepszy blog jaki widziałem

    1. monika133 pisze:

      Dziękuję, to miłe :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook