Jak zapomnieć eksa – Rebecca Beltrán, ilustracje Adriá Fruitós.

Jak zapomnieć eksa.

Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.

Rebecca Beltrán, ilustracje Adriá Fruitós.

Jak zapomnieć eksa jest poradnikiem, którego zadanie jest jasne – pomoc w wyrzuceniu byłego partnera na zawsze z naszego życia. Należy pozbyć się go z serca i pamięci, tak jakby nie istniał. Cała książka pomimo powagi sytuacji jakiej dotyczy przepełniona jest humorystycznymi akcentami, które mają za zadanie poprawić samopoczucie czytelniczki i sprawić by znów uśmiech pojawił się na jej twarzy.

Jakie metody stosuje autorka? m.in. wykorzystuje zasadę wyżyj się, wyrzuć swoje emocje i zapomnij. W książce mamy do tego okazję. Rebecca Beltrán przeznaczyła wiele miejsca w swojej pracy, by zraniona kobieta mogła puścić upust swoich emocji. Od rysowania po wycinanie stron i ujmowanie naszego stanu emocjonalnego w słowa – nawet te brzydkie, których damie nie wypada wypowiadać. Przymusowa singielka ma do zrobienia kilka zadań, które mają zbliżyć ją do wolności serca i uczuć. Musi powrócić wspomnieniami do tamtych chwil, ale nie po to by znów płakać i lamentować nad sobą, tylko po to by na nowo spojrzeć na sprawy z perspektywy czasu i oszukać trochę naszą pamięć. Piękne wspomnienia zamienić w śmieszne, a może nawet komiczne.

Szata graficzna książki stworzona została z wykorzystaniem barw: białej, czarnej i czerwonej. Kolorów kojarzących się ze skrajnymi emocjami: miłością, nienawiścią i spokojem. Dokładnie takie etapy powinna przejść zraniona kobieta. Od miłości przez złość po oczyszczenie, czyli spokój.

Czy zadania do wykonania są skuteczne? Tego nie wiem, nie mogę tego sprawdzić na własnej skórze, gdyż jestem w szczęśliwym związku i mam nadzieję, że nie będę musiała sięgać po ten poradnik. Myślę natomiast, że taka książka, która zmusza nas do działania i zastanowienia się nad sobą i całym tym felernym związkiem, znalezienia plusów rozstania jest lepsza niż załamanie nerwowe i użalanie się nad sobą w nieskończoność. Śmieszne elementy książki i niecodzienne zadania przyczynią się do tego, że na twarzy zranionej kobiety znów może  pojawić się uśmiech.

The following two tabs change content below.

monika133

5 przemyśleń na temat “Jak zapomnieć eksa – Rebecca Beltrán, ilustracje Adriá Fruitós.”

 1. ~19103 pisze:

  No cóż… Może komuś ta książka pomoże… Natomiast zgadzam się z tym, że należy dawać upust emocjom i to w każdej sytuacji, nie tylko po to, by o kimś zapomnieć – ale należy robić to tak, by przy okazji kogoś nie zranić. Ja często, by o kimś zapomnieć, zajmuję się czymkolwiek, i zawsze odpycham myśli o tej osobie. Mi akurat taki sposób pomaga :-) http://nnnnnn70121.blog.pl zapraszam :-) blog dla dorosłych

  1. monika133 pisze:

   Oczywiście masz rację, ważne jest to aby dbając o siebie nie zapominać o innych. Nawet tych którzy nie byli fer w stosunku do nas – mam wtedy poczucie, że sobie nic nie mogę zarzucić.

   1. ~19103 pisze:

    A tu akurat, jeśli ktoś jest wobec mnie nie fair, ja również dla niego taka jestem. Jest powiedzenie, którego się trzymam: ,,Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Natomiast chodziło mi bardziej o to, by swojej ,,frustracji” nie przekładać na innych, nie mających nic wspólnego z tą sprawą. :-) http://nnnnnn70121.blog.pl

    1. monika133 pisze:

     Zgadzam się w 100% !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • Facebook