Jojo Moyes – Razem będzie lepiej.

Witam Was serdecznie :). Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam książkę Pani Jojo Moyes „Razem będzie lepiej”.

Jeżeli ostatnimi czasy zwątpiliście, że w Waszym życiu może być dobrze, że już nigdy nie pojawi się przysłowiowa tęcza. Jeżeli myślicie, nie dam rady, nie mam siły, to niemożliwe, nic mi się nie udaje. To ta książka jest właśnie dla Was! Doskonale podnosi na duchu, pozwala uwierzyć, że jeżeli czegoś się naprawdę pragnie i do tego się dąży – to na pewno się uda!

Po przeczytaniu tej książki odzyskałam wiarę w przeznaczenie i wiem, że warto walczyć o to czego się chce!

Jojo Moyes – Razem będzie lepiej.
tłumaczenie: Nina Dzierżawska
wydawnictwo: między słowami
okładka: miękka z zakładkami
stron: 464

Razem będzie lepiej to opowieść o tym jak los bywa nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo co czeka na nas za rogiem. Samotna matka z dwójką dzieci: uzdolniona 10-cio latka (Tanzie) i zagubiony nastolatek (Nicky). Matka (Jess) pracuje całymi dniami na kilku etatach, jako sprzątaczka i barmanka, a nawet złota rączka. Robi to aby utrzymać rodzinę. Borykają się nie tylko z problemem finansowym ale również z niezrozumieniem i nie akceptacją. Dzieci Jess są nieakceptowane przez rówieśników, szykowane i zastraszane. Jak poradzą sobie w tej sytuacji, czy uzdolnionej Constanzji uda się spełnić swoje marzenia związane z matematyką, a Nicky odnajdzie w końcu swój świat, w którym będzie szczęśliwy?
Jess jest zapracowana ale kocha swoje dzieci ponad wszystko i jest w stanie wiele dla nich zrobić. Do czego się posunie? Do czego będzie zdolna? Czy postąpi wbrew swoim zasadom, które wpaja dzieciom od najmłodszych lat?
Bohaterem powieści jest również biznesmen, zamożny przystojny mężczyzna (Ed), który przez swoja nieuwagę może stracić wszystko. Przypadek sprawia, że spotykają się i mają odbyć wspólną podroż jednym autem, cała czwórka i wielgachny pies.
Jak całkiem obcy ludzie są w stanie wytrzymać ze sobą tyle czasu na tak malej przestrzeni? Co się wydarzy? Jak dwie osobne klasy społeczne będą w stanie się ze sobą dogadać?
W życiu ważne są zasady, którymi się kierujemy, czasami jednak jesteśmy zmuszeni je nagiąć. Co się wtedy dzieje? Czy jesteśmy w stanie wybaczyć komuś ale przede wszystkim samemu sobie? Czy to jak postępuje człowiek pozwala nam go osądzać nie znając powodów dla których tak postąpił?

Serdecznie zachęcam do przeczytania tej pozycji, pomimo kilku literówek, które znalazłam nie mam się do czego przyczepić:) Książkę czytało mi się przyjemnie, nie mogłam się od niej oderwać, byłam ciekawa co wydarzy się dalej. Książka jest aktualnie ekranizowana, więc z chęcią obejrzę jej wersję filmową. Pomimo poważnych sytuacji i problemów cała książka jest radosna i czasami można się nieźle pośmiać.

The following two tabs change content below.

monika133

Jedno przemyślenie na temat “Jojo Moyes – Razem będzie lepiej.”

  1. ~Monia pisze:

    Dziękuję za zaproszenie, będę zaglądać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook