Obietnica Łucji Dorota Gąsiorowska

Obietnica Łucji Dorota Gąsiorowska

wydawnictwo: znak.com.pl

Obietnica Łucji to jedna z tych książek, które na długo pozostaną w naszej pamięci, to taka książka która porusza serce i wyobraźnię. Jest to opowieść o miłości, tej najpiękniejszej, zmysłowej, która bez słów wyraża uczucia, to także opowieść o miłości przyjacielskiej i matczynej. Pokazuje jak mocno można kochać dziecko, które nie jest biologicznym potomkiem. Książka przepełniona jest uczuciami pełnymi zadumy i piękna. Zachęca nas już od samego początku swoją okładką – piękną, subtelną i delikatną, jak prawdziwa kobieta z klasą.
Łucja, młoda kobieta, która mogłoby się  wydawać, mająca wszystko: własną firmę, prestiż, dobre ubrania i piękny apartament, pewnego dnia dostrzega, że to za czym pędzi, do czego dąży nie przynosi jej satysfakcji, nie jest szczęśliwa. Z dnia na dzień postanawia zostawić wszystko: prace, dom, stare życie i zacząć od nowa. Daleko od miejsca, w którym mieszka. Kobieta z dużego miasta, pięknego apartamentu i zgiełku ulic przeprowadza się na wieś. Czy uda jej się uciec od starego życia, które ciąży na duszy i sercu?. Już raz próbowała zapomnieć o dawnych przeżyciach – jeszcze z czasów kiedy była dzieckiem, niestety nie udało się. Czy w nowym miejscu znajdzie swój raj na ziemi? Niektórych wydarzeń i uczuć z dzieciństwa Łucja nie jest w stanie wyrzucić ze swojego serca. Co tak bardzo zakotwiczyło się w jej umyśle? O czym tak trudno zapomnieć na pozór szczęśliwiej kobiecie, która początkowo okłamuje sama siebie, ze jest szczęśliwa? Jej życie ulegnie zmianie w Różanym Gaju – wsi do której ucieka. Poznaje tam nowych ludzi, poznaje tam siebie, poznaje miłość i uczucia, których nie było jej dane wcześniej poznać. Bohaterka zaprzyjaźnia się z Ewą, której składa obietnicę. Czego dotyczy owa obietnica i w jakich okolicznościach zostaje złożona? Na pewno zmieni jej życie na zawsze i nie będzie już odwrotu.
Książka napisana jest w taki sposób, że nie łatwo się od niej oderwać, wciąga całkowicie i chociaż nie trzyma się jej w ręce, to cały czas się o niej pamięta. Autorka ma niesamowity talent, a Jej język zachwyca. Opisy przyrody, otaczającego świata i sytuacji są tak dokładne i przemyślane ,że czytelnik ma wrażenie jakby sam w nich uczestniczył. Autorka opisała każdy detal. Pobudza to niesamowicie wyobraźnię i pozwala wczuć się w sytuację. Nigdy nie pomyślałabym, że to utwór debiutantki – a jednak!
Powiem szczerze, że jest to jedna z niewielu pozycji, która mnie poruszyła, wywołała łzę w oku. Nie jest to opowieść o sielance życia, pokazane jest tutaj prawdziwe życie pełne wzlotów i upadków, radości i smutków, spełnienia i zawodów. Pokazuje jak czasem zwykły przypadek, zbieg okoliczności potrafi wiele namieszać, a niedopowiedziane słowa i własne domysły mogą doprowadzić do sytuacji, które nie powinny nigdy zaistnieć. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do przeczytania tego utworu, a Autorce pogratulować talentu – chapeau bas!.

The following two tabs change content below.

monika133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook