Piosenki Stenki Barbary Stenki – książka + CD

Witam serdecznie! Za oknem prawdziwa jesień: żółto, pomarańczowo i mokro :). Osobiście wolę tą piękną złotą jesień ze słoneczkiem, ale oczywiście cały czas idealnie być nie może:).

Dzisiaj, jak ostatnio wspominałam kolejna książka wydawnictwa Literatura

Piosenki Stenki Barbara Stenka.

Krótka charakterystyka:

* Twarda okładka

* 48 stron

*Delikatnie śliskie kartki

* Przeznaczona dla dzieci od lat 3.

Piosenki Stenki to książka wraz z płytą CD. W wersji drukowanej znajdziemy teksty piosenek w towarzystwie przepięknej szaty graficznej, o którą zadbała Joanna Rusinek. Kolorystyka dopasowana jest do nastroju utworu, oprócz kartek w palecie stonowanych barw znajdziemy również takie, w których dominuje czerń i granat. To wszystko zależy od charakteru konkretnego tekstu. Piosenki moim zdaniem nadają się zarówno dla dziewczynek jak i chłopców, nawet rodzice znajdą coś dla siebie. Przykładem takiego utworu przeznaczonego dla rodziców jest Zwykły anioł, oczywiście nie oznacza to, że dzieci nie mogą tego słuchać:). Książka została podzielona na trzy części :

Pierwsza część zawiera utwory, które znajdziemy również na płycie -  jest ich, aż 11. Muzykę do nich skomponował Ryszard Leoszewski.

Druga część to wierszyki bez muzyki, których nie odnajdziemy na płycie.

Trzecia część to piosenki z musicalu Okno Mistrza Świata – jest ich 6. Muzykę do nich skomponował Wojciech Głuch.

Ostatnia piosenka dedykowana rodzicom – Zwykły anioł

18 przepięknych utworów, przy których spędzicie razem z dziećmi wspaniałe chwile. Tematyka ich jest przeróżna: od piosenki o flecie czy chomiku po piosenkę z grupy musicalowej, której treść mówi o tym, że ludzie czasem nawet bliscy i wydawałoby się – dobrzy, mogą zrobić krzywdę. Utwór ten ukazuję, jak mylne potrafią być pozory i trzeba być ostrożnym:

„Bywa, że ktoś,
kto dobrą ciocią jest lub wujkiem,
drapnie jak ość,
ma parzydełka albo kłujkę

[...] Bywa, że ktoś o twarzy drania lub jaszczura
to miły gość,
obroni cię i poprzytula…”

Znajdziemy też piosenkę, która może być pomocna w przezwyciężeniu strachu przed nocą i ciemnością. Utwory niosą ze sobą jakiś przekaz dla dziecka i to ich wielki atut. Treści zawarte w książce zwracają uwagę na to, co jest w życiu ważne i jakimi wartościami powinniśmy się kierować.

Teraz coś od siebie. Uważam, że książka jest bardzo interesująca i wyróżnia się z pośród wielu swoją oryginalnością. Nam bardzo przypadła do gustu. Jak już wcześniej wspominałam zabraliśmy ją ze sobą w podróż i okazała się strzałem w dziesiątkę! Kiedy nasza córcia była znużona podróżą włączyliśmy jej płytę i  śpiewaliśmy w najlepsze. Oj ale była radocha. Nawet Julcia próbowała coś nucić.
Wiecie co? Chociaż uważam się za totalne beztalencie w kwestii śpiewania, to te piosenki są tak stworzone, żeby dało się je śpiewać bez uszczerbku na zdrowiu słuchaczy:) Sprawia mi to nawet przyjemność!! Tak więc: nie wstydźmy się !! tylko bawmy się dobrze z naszymi latoroślami. Poczujmy się znów dziećmi!

Moja ulubiona piosenka, ze względu na tekst to – Uwaga dziewczynka! – mówi ona o tym jakim wyzwaniem są nasze córeczki, że przy nich wskazana jest gotowość. Oj prawdziwy ten utwór, prawdziwy :D

Jedyny mankament jaki znalazłam to taki, że w jednym przypadku została pomylona kolejność piosenek. Dwa utwory zostały zamienione miejscami. W niczym to nie przeszkadza i nie umniejsza to w jakikolwiek sposób wartości dzieła. Wystarczy tylko przewrócić kartkę i mamy utwór, a później wrócić do poprzedniej strony :). Być może to specjalny zabieg:D Aby nie było za nudno:)

Tak więc serdecznie polecam i zapraszam na stronę wydawnictwa Literatura.

The following two tabs change content below.

monika133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook